img
Wild World

Zoo Calendar

Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'' Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'' Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'' Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'' Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'' Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''Yeni Projemiz ''Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi''

Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'nin mekanik havalandırma sistemlerinde üretici ve uygulayıcı firma tercihi Ventis oldu.

Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin havalandırma tesisatının; imalatı, uygulaması ve sistemi devreye alma işleri için Ventis Havalandırma tercih edildi.

A ve B blok olmak üzere toplamda 2 blok ve 102 ünite bulunan hastanede her türlü diş tedavisinin yapılması hedefleniyor.

Projenin konfor havası,  3’ü hijyenik olmak üzere toplamda 13 adet klima santrali ile sağlanacak. Klima santralleri tarafından şartlandırılan taze hava ve iç ortam havasından atılması gereken egzoz havası, Ventis kendinden flanşlı galvaniz ve paslanmaz hava kanalları ile sağlanacak. Kendinden flanşlı hava kanalları, C sınıf sızdırmazlık sağlayarak enerji ve basınç kayıplarını minimize edip verimli bir sistem kurmaya yardımcı olacak. Bu sayede 2 bloktan oluşan binanın hem iç mekan hava kalitesi arttırılacak hem de yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olacak. Aynı zamanda binanın hava akışı da kontrol edilebilecek.

Projedeki tüm mahallere ihtiyaç duyulan miktardaki taze havayı ulaştırabilmek için hem uygulamada hem de imalatta dikkatli bir süreç yürütülüyor. Bütün hava kanalı imalatları ve bu kanalların kauçuk ısı izolasyonları, Malatya’da bulunan 2.700 m² kapalı alana sahip  fabrikamızda yapılıyor.

Hastane ve hijyenik mahallerin havalandırma sistemlerinin kurulumunda ve imalatında güçlü referanslara sahip olan  Ventis Havalandırma; güçlü AR-GE’si,  üretim hattı, alanında uzman mühendisleri ve montaj ekibiyle çözüm ortağı olduğu projelerin iç mekan hava kalitesini garanti ediyor.